A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) 2021 novemberében 18. alkalommal rendezi meg a hazai tudományos élet kitüntetett eseményét, a „Magyar Tudomány Ünnepe 2021” című országos és határon túli programsorozatot, amelynek idei mottója: „Tudomány: iránytű az élhető jövőhöz”. A rendezvénysorozathoz a szeptemberben 240. tanévét kezdő Műegyetem is csatlakozik.

A tudományünnep kitüntetett célja, hogy hangsúlyozza, a tudományos tények és összefüggések ismeretében vállalkozhatunk a környezetünkben zajló folyamatok megértésére, és azok várható következményeinek felmérésére, befolyásolására; felhívja a figyelmet továbbá a közérthető és élményalapú ismeretátadás szerepére az álhírek visszaszorításában, valamint motiválni kívánja a fiatal generációkat eredeti gondolatok létrehozására.

A rendezvénysorozat kiemelt témái:

• poszt-COVID stratégia,
  • klímavédelem megvalósítása,
  • a járványhelyzet hatása a társadalomra és a tudományos teljesítményre,
  • járványok – betegségek – klímaváltozás,
  • mesterséges intelligencia alapú technológiák a kutatásban és a mindennapokban,
  • városfejlődés: környezeti fenntarthatóság, élhető környezet,
  • új irányok és eredmények a humán, az élet- és természettudományok területén,
  • a tudomány meghatározó szerepe a jövő társadalmi, gazdasági átalakulásában.

A Magyar Tudomány Ünnepe 2021. évi rendezvénysorozatával kapcsolatos valamennyi információ várhatóan október közepétől érhető el az MTA honlapján (www.mta.hu/tudomanyunnep , www.tudomanyunnep.hu).

A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen megrendezett események a „Programok 2021” menüpontban elérhetők el.

Szeretettel várjuk rendezvényeinken.