Kugler Zsófia: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Fotogrammteria és Térinformatika Tanszékének docense vagyok. Feladatom a távérzékelés és térinformatika magyar és angol nyelven történő oktatása mellett a tanszéken működő árvízvédelmi kutatócsoport munkájában való aktív részvétel. A karon létesült Víztudományi és Katasztrófamegelőségi Tudásközpont igazgatója vagyok.

Logó János Máté, Horváth Viktor Győző: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Fotogrammteria és Térinformatika Tanszékének doktoranduszai.

Hogyan tudunk távoli űreszközökkel beszélgetni vagy információt gyűjteni? A Földfelszínről közvetett módon, úgynevezett távérzékeléssel is tudunk információt gyűjteni. Mindennapjainkból ismert GPS vagy műholdas időjárás előrejelzés mind példa ezen eszközök használatára.