Kutatók éjszakája 2020
Hogyan hatnak társas kapcsolataink az arcészlelésre?
- A rendezvény típusa: Online előadás
- A rendezvény időpontja: 2020. november 27. 18:45-19:00 (A gördülékeny kezdés érdekében már 17:15-től lehet csatlakozni az eseményhez.)
- A rendezvény helyszíne: Online helyszín
- Szervező intézmény(ek): BME TTK, Kognitív Tudományi Tanszék
- Programfelelős: Suri Karolin
- Regisztráció, létszámkorlát szükséges-e: Nem, Nem
Szinopszis, összefoglaló, programterv
Suri Karolin: 2020-tól a BME Kognitív Tudományi Tanszékén működő Pszichológia Doktori Iskola hallgatója. Témavezetője Németh Kornél, akivel közösen a kötődés és az arcészlelés összefüggéseit vizsgálják viselkedéses és pszichofiziológiai módszerekkel.
A kötődés-elmélet egy fontos pszichológiai fogalomrendszer, melynek legfőbb célja magyarázatot adni arra, hogy gyermekkori kapcsolataink (elsősorban a szülőkkel) hogyan képesek átható és hosszantartó hatást gyakorolni személyiségfejlődésünkre. Újabb kutatások a kötődési stílusokat összefüggésbe hozták az arc-és érzelemészlelés terén tapasztalható egyéni különbségekkel is. Az előadásban megismerhetjük a kötődés-elmélet legfontosabb pontjait, a különböző kötődési stílusok jellemzőit, illetve ezek esetleges összefüggését az arcokon megjelenő érzelmek feldolgozásával, saját módszereinkre és eddigi eredményeinkre is kitérve.