Tófalvy Tamás: Médiakutató, kommunikációs szakember, tanácsadó. A kommunikációs technológiák és a kultúra interakciójával, valamint a digitális tartalomipar közpolitikáival és stratégiájával foglalkozik. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Szociológia és Kommunikáció Tanszékének MTA Bolyai János Kutatói Ösztöndíjas egyetemi docense, a BME Kommunikáció- és Médiatudomány Mesterszak Digitális Média szakirányának vezetője, a Magyar Online és Digitális Médiatörténet (MODEM) projekt vezetője. 2018–19-ben a Central European University Center for Media, Data and Society kutatója, 2013–17 között a Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesülete főtitkára, 2012–13-ban a Columbia Egyetem Fulbright-ösztöndíjas kutatója volt. Legutóbbi munkái: “We have never been part of the journalistic profession” – Self-perceptions and professionalization of online journalists in the early era of Hungarian digital media (Media History, 2020) és Popular Music, Technology, and the Changing Media Ecosystem: From Cassettes to Stream (szerk., Barna Emíliával) (Palgrave Macmillan, 2020).

A tévések szidják a YouTubereket, a YouTuberek pedig a TikTokkereket - annak pedig évszázados hagyománya van, hogy az újabb médiát a régi művelői és/vagy fogyasztói rosszabbnak, károsnak vagy éppen a társadalomra veszélyesnek tartják. Az előadásban arról lesz szó, hogyan épülnek fel ezek a félelmek, mi lehet az okuk, és hogy miért nem érdemes az érzelmeinkre hagyatkoznunk az új médiaplatformok társadalmi szerepeinek megítélésében.