Markotics Boldizsár: a BME Kozmosz Kör alelnöke, villamosmérnök hallgató a Műegyetemen. Hallgatói tevékenységem során volt szerencsém részt venni a SMOG projekt és a BME Kozmosz Kör kollaborációjában, mely eredményeként elkészült az első publikus térkép a Föld körüli rádiófrekvenciás szennyezettségről.

Hogyan kapcsolódhat be egy egyetemi hallgató a magyar űrkutatás és űrtevékenység vérkeringésébe? Milyen hallgatói projektekben vesznek részt a műegyetemisták? Mik a lehetőségek a frissdiplomások számára a hazai és nemzetközi munkaerőpiacon? Gyere beszélgetni a standunkhoz, ha még egyetem-választás előtt állsz, és érdekel az űr, de akkor is, ha már egyetemre jársz, esetleg végeztél, és szeretnél bekapcsolódni a munkánkba! Emellett megtekintheted kiállítva néhány projektünk eredményét is, mint például egy 2000 m magasságot is megjárt légköri rakétát, egy saját építésű műholdvevő antennát.