Kutatók éjszakája 2024
Hogyan alakítja át az MI a kognitív képességek felmérését és fejlesztését?
- A rendezvény típusa: Csak személyes jelenléttel látogatható
- A rendezvény időpontja: 2024. szeptember 27. 16.00-17.30
- A rendezvény helyszíne: BME Q épület, Magyar Tudósok krt. 2., QBF15 terem
- A jelentkezés helyszíne: REGISZTRÁCIÓ
- Szervező intézmény(ek): BME VIK, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék
- Programfelelős: Dr. Forstner Bertalan
- Előadó(k): Porkoláb Mercédesz, Jeges Gábor, Musa Abdullah, Balázs Mátyás Krisztián, Strbik Anna Viktória, Füstös Gergely, Szalka Panka
- Regisztráció, létszámkorlát szükséges-e: igen, 50 fő
Szinopszis, összefoglaló, programterv
Dr. Forstner Bertalan a BME VIK Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének tanészkvezető-heyettese, a Kognitív Informatika kutatócsoport vezetője. Célja, hogy korszerű informatikai eszközökkel támogassa a tanulási nehézséggel küzdőket, illetve a gyerekek tehetségének kibontakoztatását.
Porkoláb Mercédesz vagyok a BME VIK mesterszakos hallgatója, jelenleg tanulmányaim mellett az SAP Hungary kft-nél dolgozom. Az informatika széles spektrumát bejártam, ugyanakkor a mesterséges intelligenciában látom a legtöbb felfedezésre váró területet, rengeteget lehetőséget a jövőre nézve, amiket jól kihasználva úgy gondolom emberek mindennapi életén segíthetünk.
Jeges Gábor: A BME VIK MSc-s mérnökinformatikus hallgatója. Fő érdeklődési területe a nagy nyelvi modellek és a mobilfejlesztés.
Musa Abdullah vagyok, jelenleg a BME mesterképzésén folytatom mérnökinformatikus tanulmányaimat, ahol a mobil-szoftverfejlesztés területére specializálódom. Célom, hogy innovatív megoldásokat hozzak létre, amelyek megkönnyítik mindennapi életünket, ugyanakkor szórakoztatják is a felhasználókat
Balázs Mátyás Krisztián vagyok, a BME Mérnökinformatikus MSc képzésének utolsó előtti félévében járok. Az elmúlt 2 évben egy multinál voltam Java fejlesztő, jelenleg pedig szabadúszóként dolgozom saját projekteken az egyetem mellett.
Strbik Anna Viktória: Mérnökinformatikus MSc hallgató a BME VIK karán. Projekt munkáinak fő fókusza a szoftverfejlesztés, különös tekintettel a webfejlesztésre, melyek interdiszciplináris kutatási területeken alkalmazhatók.
Füstös Gergely MSc hallgató a BME-n, ahol a kognitív képességmérés újszerű analízisét kutatja. Jelenlegi munkája a mesterséges intelligencia alkalmazására fókuszál a képességtesztek elemzésében.
Szalka Panka hatod éves mérnökinformatikus szakos hallgató a BME-n. Több olyan témával foglalkozom, amelyek érdekesek számomra, mint például a kiterjesztett valóság és a gépi látás. Ezt a félévemet Szingapúrban töltöm, amikor pedig szabadidőm engedi szeretek olvasni, festeni és utazni.
Amikor a pszichológusok, pedagógusok, játékfejlesztők és mérnök informatikusok összedugják a fejüket, akkor a képességek mérése, fejlesztése, a tanulási nehézséggel küzdő gyerekek segítése egy igen izgalmas új útra léphet.