A Magyar Tudomány Ünnepe 2020
<< Vissza a programok listájára
II. Magyar Power-to-Gas Konferencia - A Power-to-Gas technológia jövőbeli szerepe Magyarországon
- A rendezvény típusa: Konferencia
- Tudományterület: energetika
- A rendezvény időpontja: 2020. nov. 17.
- A rendezvény helyszíne: MTA Székház Díszterem
- A rendezvény online helyszíne: Youtube csatorna
- Szervező intézmény(ek): Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Energiatudományi Kutatóközpont, Budapesti Corvinus Egyetem Power-to-Gas Hungary Kft.
- Kapcsolattartó: imreattila@energia.bme.hu +36-1-463-2637
- A rendezvény honlapja az alábbi linken érhető el.
Szinopszis, összefoglaló, programterv
A 2019 tavaszán megrendezett I. Magyar Power-to-Gas Konferencia arra volt hivatott, hogy bizonyítsa, a power-to-gas technológia újszerűsége ellenére van Magyarországon egy megfelelő power-to-gas innovációs ökoszisztéma, melyre alapozva nemzetközileg is kimagasló innovációs eredményeket felmutatni képes power-to-gas projektek is megvalósíthatók.
A II. Magyar Power-to-Gas Konferencia feladata kissé más lenne; mint ahogy az alcím is mutatja, már nemcsak a kutatás-fejlesztésről és innovációról szólna, hanem arra fókuszálna, hogy a P2G technológiának milyen szerepe lehet Magyarországon; ilyen szerepek pl. a szezonális energiatárolás, vagy a földgázexport-függés csökkentése. Éppen ezért az előadók között nemcsak kutatókat, hanem ipari szereplőket, illetve a szabályozást végző szervezetek képviselőit is megtalálhatjuk.
Tervezett előadások
- A power-to-gas technológia szerepe Magyarországon; Kaderják Péter államtitkár (ITM)
- A Power-to-Gas technológia szabályozói szempontból: nemzetközi kitekintés a megvalósult szabályozási és ösztönzési módszerekről; Sándor Balázs Földgáz-felügyeleti és Árszabályozási Főosztály vezető (MEKH)
- Nemzetközi tapasztalatok I.; Jászberényi Zoltán vezérigazgató (Pietro Fiorentini)
- Nemzetközi tapasztalatok II.; Somodi Gábor vezérigazgató (E.ON Dél-dunántúli Gázhálózati Zrt.)
- A power-to-gas technológia implementációs lehetőségei a hazai szennyvíztisztító telepeken; Csedő Zoltán egyetemi docens (Budapesti Corvinus Egyetem); CEO (Power-to-Gas Hungary Kft.)
- A power-to-gas technológia jövőbeli szerepe a hazai energetikai értékláncokban; Törőcsik Ágnes kutató munkatárs (Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont - REKK)
- Hazai power-to-gas mintaprojekt: nagykanizsai elképzelések; Pintér Gábor egyetemi docens (Pannon Egyetem – PE)
- Szezonális és hosszútávú energiatárolási lehetőségek; Imre Attila egyetemi tanár (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem – BME); tudományos tanácsadó (Energiatudományi Kutatóközpont)
- Tapasztalatok összegzése, záróelőadás; Birkner Zoltán elnök (Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal – NKFIH)