A 2019 tavaszán megrendezett I. Magyar Power-to-Gas Konferencia arra volt hivatott, hogy bizonyítsa, a power-to-gas technológia újszerűsége ellenére van Magyarországon egy megfelelő power-to-gas innovációs ökoszisztéma, melyre alapozva nemzetközileg is kimagasló innovációs eredményeket felmutatni képes power-to-gas projektek is megvalósíthatók.

A II. Magyar Power-to-Gas Konferencia feladata kissé más lenne; mint ahogy az alcím is mutatja, már nemcsak a kutatás-fejlesztésről és innovációról szólna, hanem arra fókuszálna, hogy a P2G technológiának milyen szerepe lehet Magyarországon; ilyen szerepek pl. a szezonális energiatárolás, vagy a földgázexport-függés csökkentése. Éppen ezért az előadók között nemcsak kutatókat, hanem ipari szereplőket, illetve a szabályozást végző szervezetek képviselőit is megtalálhatjuk.

Tervezett előadások

• A power-to-gas technológia szerepe Magyarországon; Kaderják Péter államtitkár (ITM)
  • A Power-to-Gas technológia szabályozói szempontból: nemzetközi kitekintés a megvalósult szabályozási és ösztönzési módszerekről; Sándor Balázs Földgáz-felügyeleti és Árszabályozási Főosztály vezető (MEKH)
  • Nemzetközi tapasztalatok I.; Jászberényi Zoltán vezérigazgató (Pietro Fiorentini)
  • Nemzetközi tapasztalatok II.; Somodi Gábor vezérigazgató (E.ON Dél-dunántúli Gázhálózati Zrt.)
  • A power-to-gas technológia implementációs lehetőségei a hazai szennyvíztisztító telepeken; Csedő Zoltán egyetemi docens (Budapesti Corvinus Egyetem); CEO (Power-to-Gas Hungary Kft.)
  • A power-to-gas technológia jövőbeli szerepe a hazai energetikai értékláncokban; Törőcsik Ágnes kutató munkatárs (Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont - REKK)
  • Hazai power-to-gas mintaprojekt: nagykanizsai elképzelések; Pintér Gábor egyetemi docens (Pannon Egyetem – PE)
  • Szezonális és hosszútávú energiatárolási lehetőségek; Imre Attila egyetemi tanár (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem – BME); tudományos tanácsadó (Energiatudományi Kutatóközpont)
  • Tapasztalatok összegzése, záróelőadás; Birkner Zoltán elnök (Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal – NKFIH)