„BME a fenntarthatóságért”

A fenntarthatóság a modern kor egyik legnagyobb társadalmi kihívása, amelyben a jövőért viselt felelősségünk nyilvánul meg. Ennek napjainkban különös aktualitást ad az energiatakarékosság. A Műegyetem értékrendjében fontos szerepet játszik az élhető jövő megteremtése és ökoszisztémánk megőrzése. A BME elkötelezett a környezetvédelemben, a klímacélok teljesítésében és energiatakarékosságban, amivel kapcsolatos programok már megindultak az Egyetemen. Mivel ezen kérdések stratégiai megválaszolásához tudományos kompetenciákra is szükség van, a BME a tudásvagyonával és sokrétű kutatási fejlesztési eredményeivel is szeretne ezekhez a válaszokhoz hozzájárulni, illetve a fenntarthatóság kutatásának aktív részese lenni.