Kutatók éjszakája 2022
Hogyan készülnek az elektronikai kütyük és áramköreik?
- A rendezvény típusa: Csak személyes jelenléttel látogatható
- A rendezvény időpontja: 2022. szeptember 30. 17:00-18:00, 18:00-19:00, 19:00-20:00, 20:00-21:00
- A rendezvény helyszíne: 1111 Budapest, Egry József u. 18. (BME "V1" épület) alagsor, BME ETT laboratóriumok
- A jelentkezés helyszíne: REGISZTRÁCIÓ
- Szervező intézmény(ek): BME VIK, Elektronikai Technológia Tanszék
- Programfelelős: Bátorfi Réka
- Előadó(k): Bátorfi Réka, Havellant Gergő, Takács Gergő
- Regisztráció, létszámkorlát szükséges-e: Igen, Turnusonként 20 fő
Szinopszis, összefoglaló, programterv
Bátorfi Réka: Az ETT tudományos segédmunkatársa, kutatási területei többek között az ón tűkristályok. Alkalmazott mérnöki tapasztalata a teljes elektronikai gyártás lépéssorozatára kiterjed. Réka a tanszék nagykövete az egyetem Lányok Napja programsorozatában.
Havellant Gergő: A BME Elektronikai Technológia Tanszékének specializációs hallgatója. Érdeklődési területei a mikrovezérlőkkel megvalósított komplett készülékek és mérőrendszerek; az elektronikai szereléstechnológiák. TDK kutatás keretében foglalkozott textil maszkok szűrőképességének vizsgálatával.
Takács Gergő: A BME Elektronikai Technolgóia Tanszék tanszéki mérnöke. Szakterülete az elektronikai gyártástechnológiák és a minőségi vizsgálatok.
Mindnyájan használjuk az életünket ellepő elektronikai kütyüket, mobiltelefonokat, elektronikai eszközöket. Ám azt csak kevesen tudják, hogy milyen összetett lépéssorozaton keresztül készülnek el az eszközök lelkét képező áramköri szerelvények. A program során bemutatásra kerül az elektronikai iparban széleskörűen használt felületszerelési technológia, az ehhez kapcsolódó technológiai lépések (pl. stencilnyomtatás) és berendezések. Az Elektronikai Technológia Tanszék laborkomplexumában az ipari megoldások és a kutatási lehetőségek ötvöződnek a megvalósítás szépségével.