Prof. Vasáros Zsolt DLA: építész a BME Exploratív Építészeti Tanszék, és a HAMT (Hungarian Archaeological Mission in Thebes, South Khokha Project ELTE és BME Budapest) vezetője. egyetemi tanár. Az egyetemi oktatás mellett (www.explo.bme.hu) saját építészeti praxisában alkot (www.narmer.hu). Az egyetemi oktatást szervesen egészítik ki az általa vezetett, illetve aktív részvételével folytatott kutatások Egyiptomban és Szíriában.

Beszámoló az Exploratív Építészeti Tanszék aktuális egyiptomi helyszíni kutatásairól, fókuszálva a kutatási terület közel 4000 évet átfogó építészetére. A régészeti feltárások bemutatása mellett összefoglaljuk a szorosan kapcsolódó és a Tanszék által alapított Hassan Fathy Survey Mission eredményeit is.