Dr. Grad-Gyenge Anikó: A BME GTK Üzleti Jog Tanszék oktatója, kutatója. Jelenleg tanszékvezető habilitált egyetemi docens. Fő kutatási területe a szerzői jog uniós szabályozása, a szerzői kizárólagos jogok derogációja.
Dr. Faludi Gábor: ELTE ÁJK egyetemi docens
Dr. Pogácsás Anett: PPKE JÁK egyetemi docens
Dr. Ujhelyi Dávid: PPKE JÁK megbízott oktató
Dr. Gubicz Flóra: PPKE JÁK megbízott oktató
Dr. Harkai István: SZTE ÁJK egyetemi adjunktus

A DSM-irányelv átületése a szerzői jogi szabályozást jelentős mértékben megváltoztatta, de ennél még nagyobb hatással volt a piaci gyakorlatokra. Az irányelv horizontális hatálya miatt egyszerre érinti a klasszikus piacokat (pl. zeneipar, hírgazdaság), de a másodlagos piacokat is (pl. könyvtárak, más gyűjtemények), illetve új piaci szegmenseket is (pl. adat- és szövegbányászati üzleti tevékenységek). Ilyen módon egyedülállóan széles spektrumban hat a szerzői jog által szabályozott, befolyásolt piacok működésére. A négy egyetem oktatói (mindannyian a szerzői jog aktív kutatói és gyakorlati szakemberei) arra vállalkoznak kerekasztal-beszélgetésükben, hogy a már látható piaci trendeket vizsgálják, értékelik és ezen keresztül mgosztják véleményüket arról is, hogy az irányelv sikeres beavatkozásnak tűnik-e.