Az 5G hálózatok kereskedelmi telepítését közel tíz éves fejlesztés és tervezés előzte meg. Nyilvános 5G szolgáltatás már a világ számos országában, így Magyarországon is elérhető, bár az 5G technológia egyes elemeinek fejlesztése még tovább folytatódik, és a szabványosítása várhatóan még évekig tart. A szakemberek azonban látják, hogy melyek azok a hálózati funkciók és szolgáltatási igények, amelyeket az 5G sem tud kielégíteni. Annak érdekében, hogy meghaladjuk az 5G korlátait és a mobil távközlés meg tudjon felelni a jövőbeni extra műszaki és alkalmazási követelményeknek, egy diszruptív hatodik generációs (6G) rádiós rendszerre van szükség. A 6G-ben rejlő műszaki és innovációs lehetőségeket felismerve a világ vezető egyetemei, kutató intézetei és távközlési cégei hozzáfogtak az 5G-re épülő, de azon túlmutató rendszer kutatásához és fejlesztéséhez, amely várhatóan elvezet a 2030 utáni évtized rádiós technológiájához.
A magyar gazdaság versenyképességének erősítése érdekében kiemelten fontos, hogy Magyarország, a hazai kutató-fejlesztő intézetek és innovatív vállalkozások bekapcsolódjanak a 6G technológia létrehozására irányuló globális és európai KFI programokba. Ennek a folyamatnak a kezdeményezésezére, a hazai 6G KFI együttműködés kialakításának az elősegítése érdekében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központja (BME FIEK), Villamosmérnöki, valamint Informatikai Kara (BME VIK) és a NOKIA Magyarország online workshop-ot tart a 6G távközlési technológiáról.